100 eur za zdravie? Nedám!

25. júna 2020

V dnešnej dobe kdekoľvek sa pohneme počúvame to klišé aká je dôležitá prevencia, zdravie, ako by sme mali dopĺňať rôznymi výživovými doplnkami vitamíny ako vitamín C, vitamín D, atd.

No ale naozaj kto z nás mladých sa zamýšľa nad svojím zdravím? Sme mladý, cítime sa byť silný a zdravý, ale je to naozaj tak? Sme naozaj „nesmrteľný“?

A vtedy sa to stalo, doktor mi oznámil, že mi ostáva mesiac života. Neveril som mu!!! Však sa cítim dobre, nič mi nie je! Ako je to možné? Odpoveď: Vaše orgány vnútri tela sa rozpadávajú… Stres, panika!!! Zobudil som sa celý spotený a sadol som si na kraj postele.

Čo ak je to pravda! Čo ak som naozaj chorý. Ak sa mi naozaj rozpadávajú moje orgány. Bol som zhrozený a svet sa zastavil. A začal som rekapitulovať môj život. Ponocovanie, zábava, diskotéky, alkohol, stres, pracovné vyťaženie.

Skúste sa zamyslieť vy koľko peňazí mesačne miniete na paušál, cigarety, alkohol, … a koľko miniete na zdravie, vitamíny, výživové doplnky?

Odpovedzte si sami koľko by ste obetovali pravidelne na svoje zdravie ?

Nie sme nesmrteľný sme mladý, pochabý a žijeme naplno. No u mňa uvedomenie nastalo vtedy! Áno, chcem žiť zdravšie, chcem byť zdravý! Sadol som si za počítač a hneď som zistoval čo môžem pre seba urobiť. Surfoval som po webe, navštívil mnoho stránok, prečítal som veľa článkov. Keď už mám do seba investovať chcem to najlepšie.

No začal som rátať toto stojí toľko, to stojí toľko, to stojí toľko … 100 EUR nedám zhrozil som sa!!! Hneď som klikol na internet banking, že si pozriem môj finančný stav.

Vtedy mi do očí udrelo políčko trvalé príkazy a inkaso. Rozklikol som túto ikonku, aby som sa pozrel čo vlastne všetko platím.

Pravidelne mi odchádza z účtu úver, telefón, poistka, elektrika, internet a … A to nehovoriac o tom koľko miniem na benzín, kávičky, zábavu a kopu nezmylov.

Už som si nejako zvykol, že tieto peniaze odchádzajú pravidelne a vlastne s nimi vôbec nerátam.

A vtedy ma to napadlo že do týchto výdavkov zahrniem aj zdravie. Veď keď som si zvykol, že mi odchádzajú peniaze za paušál, telefón, uver tak môžu aj na zdravie. A takto sa zrodila myšlienka Paušálneho vitamínu. 

Skúste sa zamyslieť vy koľko peňazí mesačne miniete na paušál, cigarety, alkohol, … a koľko miniete na zdravie, vitamíny, výživové doplnky? Odpovedzte si sami koľko by ste obetovali pravidelne na svoje zdravie ?

Veď kto sa stará pravidelne o svoju imunitu? Kto si dopraje kolagén na zdravšie kĺby a pleť? Kto si dopraje keratín na zdravšie vlasy? Kto sa občas detoxikuje a dopraje si očistu tela chlorofylom? A kto sa v tom ma vlastne vyznať ????

Viem, že je veľa ľudí a aj tých mladých ktorí žijú uvedomelo, zdravo a môžu nám byť vzorom. Ale čo mi ostatný? Kedy príde ten deň keď sa nad sebou zamyslime?

Kedy začneme dodržiavať správnu životosprávu, športovať, detoxikovať a dodávať výživu telu správnymi suplementami? Nečakajme aby nám akákoľvek choroba dala odpovede na tieto otázky a začnime hned.

Takto teda vznikla stránka zdraveslovensko.eu. Áno, farebná, trocha vtipná a možno drzá, ale taký sme my mladý.

Vytvorili sme ju pre vás všetkých ktorý sa chcú nad sebou zamyslieť, chcú zo sebou niečo urobiť a potrpia si na tu najväčšiu kvalitu.

Nenájdete na nej zbytočne omáčky, ideme rovno k veci, pretože zdravie máme iba jedno a nikomu neprajem aby mu doktor povedala že mu ostáva pár mesiacov života. Mne sa to len prisnilo a bolo to hrozné!